06 Apr 2017

Spectacolul Umanitar „Vestitorii Primăverii”

Școala Gimnazială Mircea Vodă Călărași împreună cu Academia de Arte Frumoase Daniel Iordăchioaie și Centrul Județean de Culturăși Creație Călărași, au desfașurat miercuri,5 aprilie 2017, începând cu ora 16.00, Spectacolul Umanitar „Vestitorii Primăverii”.
În spectacol au participat elevi cu momente artistice diverse: dans, proză, cântece.
Donațiile strânse s-au îndreptat către David, băiețelul de 5 luni care are nevoie de transplant hepatic. Multumim colaboratorilor noștri: Școala „Mihai Viteazul” Călărași, Școala Gimnazială Nr.1 Ciocănești, Școala Gimnazială Nr. 1 Gurbănești, Școala Gimnazială Nr.1 Jegălia, Școala Nr. 1 Dor Mărunt, Școala Gimnazială „Dragoș Marin” Ștefan cel Mare, Școala Ștefan Vodă, Liceul Tehnologic „C. G. Călinescu” Grădiștea.

În seara spectacolului s-au strans 3063 lei din donațiile directe în urnă făcute de elevi, părinți și cadre didacticee participanți la spectacol.