01 Nov 2017

Pe 31.10.2017, elevii şcolii noastre au fost provocați să participe la o serie de concursuri, ce au avut ca obiectiv principal, implicarea unui număr cât mai mare de copii într-o activitate de competiție. Reacțiile de bucurie ale acestora şi dorința unui număr foarte mare de a participa la cât mai multe activități, în ciuda frigului de afară, ne-a bucurat nespus de mult şi ne-a dat de înțeles că activitatea de ieri a fost un succes şi că se doreşte a fi repetată.

Felicitări copii! Ați lucrat minunat împreună!

Activitățile desfăşurate au fost:
• Curățatul porumbului
• Răzuitul dovleacului
• Ghiceşte melodia (Guess the song!)
• Wrap the mummy! – concurs de mumii
• Pin the bow tie to the skeleton! (Să-i punem papion scheletului!)
• Expoziție de crafturi, picturi, desene cu tema ”Toamna de Halloween”
• Expoziție de dovleci sculptați
• The Halloween story – o compunere în limba engleză cu titlul ”Happy on Halloween”
• Poveste de Toamnă – concurs de compuneri cu titlul Toamna…
• Cercul prieteniei!

[top]