16 Jan 2015

Daniel Iordăchioaie deschide Academia de Arte Frumoase la Călăraşi

0 Comment

Daniel Iordăchioaie deschide Academia de Arte Frumoase la Călăraşi, in incinta Scolii Gimnaziale MIRCEA VODA.

Radio Voces Campi: “Daniel Iordăchioaie va aduce şi la Călăraşi Academia de Arte Frumoase.
Academia îşi va deschide porţile pentru iubitorii de muzică, de la jumătatea lunii ianuarie, şi va funcţiona în cadrul Şcolii Gimnaziale nr. 8 din municipiul Călăraşi. Artistul, însoţit de Alina Stanciu, directorul Şcolii Mircea Vodă din municipiu, a fost prezent astăzi, în studioul Radio Voces Campi. Acesta susţine că a ales să aducă Academia în oraşul nostru convins fiind de potenţialul pe care îl are Călăraşiul. Daniel Iordăchioaie a declarat că ideea deschiderii unei şcoli de muzică i-a venit ca alternativă pentru petrecerea timpului liber, dar şi pentru a forma şi promova tinerele talente. Înscrierile pentru CANTO si CHITARA se pot face, începând de astăzi, la numerele de telefon 0770.438.221, 0724. 270.354 sau la Şcoala Mircea Vodă. Vârsta minimă pentru înscriere este 5 ani. De asemenea, cei care iubesc pianul pot lua lecţii în cadru Şcolii Mircea Vodă.”

[top]