22 Nov 2017

Exemple de bună practică în învăţământul diferenţiat

0 Comment

Şcoala gimnazială MIRCEA VODĂ, reprezentată de dir. prof. Alina LOTREA şi dir. adj. prof. Alina Tănase, a organizat întâlnirea membrilor Cercului pedagogic învăţători, Centrul I Călăraşi, clasa I, coordonaţi de insp.înv.primar Melania VULPOIU , prof. Zizi CRISTEA şi prof. Monica ZAMFIR. Responsabilii acestei acţiuni metodice au fost prof. înv. primar Daniela DUMITRAŞCU, prof. înv. primar Ileana STANCU şi prof. înv. primar Mihaela COJOCEA.

Tema cercului a fost Exemple de bună practică în învăţământul diferenţiat .Responsabilii şcolii noastre au redactat o culegere cu exemple de activităţi specifice temei cercului şi au înmânat câte un exemplar pentru fiecare şcoală membră a cercului, în format electronic şi tipărit.În cadrul întâlnirii a fost invitată, din partea CJRAE Călărași, doamna psiholog Ana -Maria Ștefan, care a prezentat un material despre copiii cu CES (cerințe educative speciale).

Acțiunea a avut un impact deosebit asupra tuturor cadrelor implicate, toate obiectivele stabilite anterior, au fost atinse cu succes.

[top]