14 Feb 2018

Let’s Get Green! Cursa pentru un viitor verde începe acum

0 Comment

Un proiect prin care școlile din România pot câștiga o transformare completă de 15 000 euro în cea mai ampla campanie nationala de educatie ecologica.

Dupa 3 ani de campanii de educatie in regiunea Dunarii, initiativa Let`s Do It, Danube! cucereste in 2017 intreaga Romanie.

Proiectul invita elevi, profesori si parinti din toata tara sa se implice in cea mai ampla campanie nationala de educatie ecologica. Mai exact, dorim sa impartasim cu elevii si parintii care ne vor fi parteneri in aceasta campanie, cunostinetele si experienta noastra despre protejarea mediului si despre colectarea selectiva.

În luna noiembrie 2017, următoarele cadre didactice: prof.Cojocea Mihaela ,prof.Dobre Titica,prof.Stancu Ileana, prof.Bajdechi Liliana,prof. Manolache Ionela si prof. Sîrbu Nicoleta , au participat la o Sesiune de informare organizată în cadrul proiectului.

[top]